Oddiel Ilyo-Taekwondo je v súčasnosti najväčší klub Slovenskej Asociácie Taekwondo WTF, no v súvislosti s ním nemôžme hovoriť len o kvantite ale aj o kvalite. Tú podčiarkuje už deviaty titul „Klub roka“ a fakt, že klub Ilyo-Taekwondo pod vedením trénera Ing. Pavla Ižarika je už dlhé roky výrazným dodávateľom pretekárov do reprezentačných tímov.

  Oficiálny vznik klubu Ilyo-Taekwondo Košice sa datuje na rok 1993, vstupom do Športového klubu polície Košice. Spočiatku klub pracoval len s kategóriami juniori a seniori, no od roku 1996 začal pracovať aj s detskými kategóriami.  Dnes klub eviduje viac ako 120 cvičencov rozdelených v šiestich kategóriách podľa veku a technickej vyspelosti. Od roku 2006 sa v klube pracuje aj s cvičencami „zrelšieho“ veku v kategórii Seniori plus, kde sú tréningy zamerané na celkové zlepšenie kondície, nácviku sebaobrany a ostatných zložiek taekwondo.  Od roku 2001 je pri klube vytvorené Centrum talentovanej mládeže, ktoré sa stará o napredovanie pretekárov v mládežníckych kategóriách.

 K ďalším aktivitám klubu patrí okrem tréningovej prípravy a účasti na turnajoch aj organizácia sústredení, školení a letných táborov.

 

 

 

 

 

 

Tešíme sa na Vašu návštevu v Metropole na Štúrovej....Kontakt.